close

نگهداری از فیلتر هوا

logo
نگهداری از فیلتر هوا

 

 

 

 طریقه نگهداری از فیلتر هوا

فیلتر هوا وسیله ای برای به دام انداختن ذرات موجود در هوا است. یکی از کاربرد های فیلتر هوا در اتومبیل است. فیلتر هوا موجب سوخت کامل در خودرو و در نتیجه کاهش مصرف سوخت می شود. بنابراین برای بهبود عملکرد فیلتر هوا باید از آن به نحو صحیح نگهداری کرد. نگهداری از فیلتر هوا گاها به معنی تمیز کردن فیلتر هوا است و در برخی مواقع تعویض فیلتر هوا است.

به طور کلی انواع فیلتر هوا در اتومبیل نظیر فیلتر هوا کاغذی، حداقل باید سالی یکبار تعویض و یا چند بار در سال تمیز شود. به ویژه در هنگام عبور از محیط های با گرد و غبار زیاد و مسافت های خاکی، بحث نگهداری از فیلتر هوا بیشتر مطرح خواهد بود. دسترسی به فیلتر هوا به منظور تمیز کردن و و یا تعویض آن در بسیار از خودرو ها آسان است و تنها با یک پیچ گوشتی می توان اقدام به انجام چنین کاری کرد.

برای بررسی میزان آلودگی فیلتر هوا می بایست بعد از خروج فیلتر هوا از محفظه مخصوص، آن را در روبروی نور خورشید قرار دهید تا میزان انسداد آن مشخص شود. در صورت کدر بودن فیلتر هوا باید آن را تعویض کرد اما اگر بخشی از نور از فیلتر هوا عبور کند، بدین معنی است که می توانید با تمیز کردن فیلتر هوا، آن را مجددا مورد استفاده قرار دهید.

برای تمیز کردن فیلتر هوا می توانید از یک مکنده مانند جاروبرقی استفاده کنید. علاوه بر این می توانید با استفاده از مواد شوینده و آب ، فیلتر هوا راشستشو دهید و سپس بعد از خشک کردن فیلتر هوا ، آ ن را در سرجای خود نصب کنید. توصیه می شود ، قبل از نصب فیلتر هوا ، آن را کمی چرب کنید.

 

ما را دنبال کنید

        

 

 

شرکت ماشین سازی دز با نام تجاری فیلتر سازان سبز یکی از بزرگترین  شرکتها با بهره گیری از علم روز و تکنولوژی جدید، متشکل از افراد با تجربه متخصص در راستای چشم انداز کشور قدمی هر چند کوچک در اشتغالزایی و اعتلای صنعتی میهن عزیزمان برداشته است.

 

دارای نشان استاندارد ملی 

 

 

 


 تهران، شهرک صنعتی چهاردانگه، سهند، سوله های سبز ، پلاک ۴/۶۱۴

   مدیریت: ۰۹۱۲۸۹۵۶۵۴۹ - ۰۹۳۸۷۱۷۳۱۴۲

   واحد فروش:
   ۴۴۲۸۳۹۰۵  - ۰۲۱  /  ۴۴۲۸۳۹۱۸ - ۰۲۱ 

  ۰۹۳۷۴۸۳۳۰۰۹  /  ۰۹۱۶۹۴۶۸۸۹۵
  
filtersazan@yahoo.com

 

ساعات کاری شرکت:

روزهای شنبه تا چهارشنبه  ۷ ۱ - ۹/ روزهای پنج شنبه از ساعت  ۵ ۱ - ۹

به جز تعطیلات رسمی

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد